آموزش ناخن

آموزش ترمیم ناخن با ژل

آموزش ترمیم ناخن با ژل

زمانی که کاشت ناخن با ژل انجام می دهید، بعد از مدتی ناخن ها رشد می کنند و مجدد نیاز است مواد بر قسمت هایی که رشد کرده قرار دهید. ترمیم کاشت ناخن با ژل کاملا به رشد ناخن های شما بستگی دارد. ولی قانون زمان ترمیم، ۲۱ روز یک بار است. هرچه ناخن ها سریع تر رشد کنند ترمیم نیز زودتر انجام می شود. بنابراین، برای آشنایی با مراحل ترمیم کاشت ژل، در این قسمت مراحل ترمیم ناخن با انواع ژل را آموزش می دهیم.

مراحل ترمیم ناخن با انواع ژل

در ابتدا به اصول سوهان کشی که امری ضروری در ترمیم کاشت ناخن با ژل است می پردازیم. در این مرحله مواد کاشت ژل را باید چکاپ کنید. اگر طی سه هفته ای که از ترمیم گذشته، در مواد ژل شکستگی یا رنگ گرفتگی ایجاد شده، نیاز است با سوهان برقی، پایه ای تمیز برای موادگذاری و ترمیم جدید ایجاد کنید و قسمت های رنگ گرفته را با سوهان برقی کاملا از سطح ناخن جدا کنید.

مرحله اول: سوهان کشی و فرم دهی

در این مرحله فرم ناخن ها را نیز می توانید از گرد به تیز یا مربع تبدیل کنید. شایان ذکر است که برخی بانوان ترجیح می دهند ناخن هایشان در سوهان کشی کوتاه نشوند و فقط مرتب شوند. اما به یاد داشته باشید در سوهان کشی دست شما باز است و می توانید ناخن ها را به سلیقه مشتری با سوهان برقی کوتاه کنید. ولی مسئله مهم این است که زمان ترمیم ناخن نیاز به سوهان کشی و برداشتن تمام مواد ژل از روی ناخن ها نمی باشد فقط سبک کردن یک لایه مواد ژل با سوهان برقی کافی است. مگر اینکه ناخن در اثر هواگرفتگی، نیاز به سوهان کشی بیشتر جهت‌ حذف مواد جدا شده از ناخن داشته باشد.

سوهان کشی و فرم دهیمرحله دوم: مانیکور کردن

بعد از اتمام سوهان کشی، مانیکور را انجام دهید. (در قسمت مانیکور کاملا توضیح داده شده است) در ترمیم کاشت ژل، نکته مهم اینجاست که کاشت پودر را نیز با مواد ژل می توانید ترمیم کنید. مواد ژلی که برای کاشت و ترمیم استفاده می شود، پلی ژل، لمینت و بیلدر ژل است‌.

مانیکور کردن

مرحله سوم: مواد گیری روی ناخن

قبل از موادگیری، محلول ضد قارچ را به تمام ناخن بزنید و اجازه دهید کاملا خشک شود. در ادامه پرایمر مخصوص ژل را استفاده کنید و ژل بیس را بر روی قسمتی که خالی است و نیاز به ترمیم دارد بزنید و در دستگاه led خشک کنید. اگر مواد بیلدر ژل را برای ترمیم انتخاب کردید، به وسیله قلم مخصوص کاشت ژل، مقدار کمی از ژل را برداشته و 3 میل بالاتر از ریشه ناخن قرار دهید.

دقت کنید که غلظت بیلدر ژل مانند عسل است باید به صورت دورانی و آرام، قلم را حرکت دهید و تا سر صدف ناخن، ژل را هماهنگ و یکدست کنید. دفعات استفاده از ژل در ترمیم ناخن بستگی به میزان قطر و قد ناخن مشتری دارد. ولی تا سه مرحله می توانيد موادگیری با ژل را انجام دهید. باید هر انگشت مشتری بعد از هر بار موادگیری درون دستگاه led به مدت 40 تا 60 ثانیه قرار گیرد تا ژل کاملا بر روی صدف ناخن فیکس شود.

مواد گیری روی ناخن

مرحله چهارم: اتمام کار و اصلاح مجدد با سوهان کشی

اگر در مرحله موادگیری ژل، به خوبی دقت کنید، پایان کار شما تمیزتر و شیک تر می باشد و در آخر دیگر نیازی به سوهان کشی نمی باشد. بعد از این مرحله اگر نیاز به سوهان کشی داشت، قسمت هایی که برآمدگی یا موج دارند را با سوهان نرم با شماره 240 صاف کنید. اگر ژل بی رنگ بود، می توانید ناخن ها را ژلیش کنید و جلوه زیباتری به دستان ببخشید. در غیر این صورت با یک دور تاپ کات زدن کار ترمیم کاشت ناخن با ژل تمام می شود و ناخن هایی طبیعی و براقی خواهید داشت.

اتمام کار و اصلاح مجدد با سوهان کشی

ترمیم ناخن با ژل و قالب

تمامی مراحل همانند ترمیم با بیلدر ژل می باشد که با هم آموزش دیدیم. با این تفاوت که در مرحله موادگیری از قالب و مواد پلی ژل باید استفاده کنید. پلی ژل، ترکیبی از مواد پودر و ژل است. پلی ژل به دلیل غلظت بالایی که دارد، از کاشت پودر و کاشت با بیلدر ژل بسیار ساده تر و راحت تر است. برای ترمیم ناخن با قالب و ترمیم ناخن با پلی ژل، این مراحل را به ترتیب انجام دهید.

  1. سایزمختلف قالب های کاشت را بر روی هر ناخنی قرار دهید تا سایز مناسب هر کدام را پیدا کنید.
  2. سپس یک توپ کوچک از مواد پلی ژل را وسط قالب قرار دهید و با قلمی که آغشته به کلینزر یا الکل است مواد را به آرامی حرکت دهید و کمی در قالب پخش کنید و اندازه قد ناخن را در قالب مشخص کنید. توجه داشته باشید که حجم بیشتر مواد در وسط قالب قرار گیرد.
  3. در ادامه قالب را بر روی ناخن قرار دهید و با انگشتان خود یا گیره سیلیکونی روی قالب را کمی نگه دارید.
  4. با پوشر چوبی، اضافه  پلی ژل را از اطراف ناخن جدا کنید. ناخن را برگردانید و با  قلم به سر ناخن قد و فرم نهایی را بدهید.
  5. ناخن را به مدت 60 ثانیه در led قرار دهید.
  6. قالب را جدا کنید و نوچی سطح پلی ژل را با پد و کلینزر پاک کنید.
  7. کناره های ناخن را با سوهان دستی، یکدست کنید و فرم دهید. دور کوتیکول اگر همسطح نبود، با سوهان برقی و سر سوهان کاجی نرم دور کوتیکول را مرتب کنید. در نهایت بعد از بافر زدن فراموش نکنید حتما ناخن را با پد و کلینزر تمیز کنید و از تاپ شاین برای زیبایی و شاین بیشتر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =