آموزش لمینت ناخن

جذابیت دستان شما با لمینت ناخن نه تنها چندین برابر می شود، بلکه به درمان و استحکام صدف ناخن های شما کمک می کند. از لمینت ناخن، به عنوان یک کاور هلسی یا سلامت که نور را از خود عبور می‌دهد می‌توانیم نام ببریم. مواد لمینت یکی از سافت ژل هاست که به ساده ترین شکل در ظرف های لاکی در بازار موجود است. کار لمینت به راحتی و به سرعت انجام می شود و بدون سوهان کشی بسیار طبیعی و زیباست. به همین دلیل در اکثر سالن‌ها کاشت ها جای خودشان را به لمینت داده‌اند.

مراحل انجام لمینت ناخن

اگر به فکر این هستید که در کنار زیبایی از ناخن ها مراقبت کنید، لمینت ناخن بهترین انتخاب خواهد بود. لمینت یا کاور آپ به گونه ای ساخته شده که علاوه بر یک رنگ جذاب، حالتی روشن و شیشه ای به ناخن ها می دهد، از صدف ناخن محافظت کرده و مانع شکنندگی ناخن می شود. ماندگاری لمینت بی همتاست و تا زمانی که ناخن های شما بلند شود، برای مدت سه هفته روی ناخن ها می ماند. برای اینکه با نحوه زدن مواد لمینت آشنا شوید، در ادامه تمامی مراحل لمینت ناخن را به شما آموزش می دهیم.

مرحله اول: مانیکور و زیرسازی

در مرحله اول برای اینکه مواد لمینت روی ناخن ها به خوبی اجرا شود و کاور خوبی ارائه کند، باید مانیکور روسی و زیرسازی انجام دهید. در این مرحله از عقب زن برای ایجاد فضای بیشتر در صدف ناخن جهت انجام لمینت استفاده کنید. همچنین کوتیکولناخن را به وسیله قیچی مخصوص مانیکور برش دهید تا در انتها ناخن هایی تمیزتر برای کاور کردن داشته باشید. برای ناخن ها بعد از ضد قارچ، پرایمر غیر اسیدی استفاده کنید. پرایمر صدف ناخن را به سطحی چسبنده تبدیل می کند، در این شرایط مواد لمینت ناخن به خوبی روی ناخن ها قرار می گیرد.

مرحله دوم: پوشاندن ناخن با بیس

 ژل که یکی از سافت ژل هاست، یک پوشش سبک برای لمینت ناخن آماده کنید و به صورت لایه ای نازک سطح ناخن را بپوشانید.

مرحله سوم: استفاده از مواد لمینت برای پوشاندن ناخن

این مرحله بسیار پر اهمیت است که هر ناخن را با مواد لمینت به صورت طبیعی، با قلم ژل قطر و فرم دهید‌‌‌. دقت داشته باشید، مواد لمینت را به دلیل غلظتی که دارد، باید با قلم ژل بر روی سطح مواد به صورت آرام و دورانی حرکت دهید و دست را به سمت زمین برعکس قرار دهید و به مواد لمینت و ناخن در این حالت فرم نهایی بدهید. هر انگشت را در هر مرحله به مدت ۳۰ ثانیه داخل دستگاه led قرار دهید و تمام ناخن ها را به ترتیب انجام دهید.

مرحله چهارم: سوهان کشی ناخن لمینت در صورت نیاز

اگر در حین لمینت کردن دقت کنید تا مواد شره نکند یا سطح ناخن ها موج نگیرد. بدون نیاز به سوهان کشی با  استفاده تاپ شاین کار لمینت ناخن به اتمام می رسد. در انتهای کار اگر احساس کردید به سوهان کشی نیاز است؛ مانند سوهان کشی پایانی کاشت ناخن به آرامی سطح ناخن را صاف کنید. در پایان کار، با تاپ شاین ناخن ها را کاور کنید تا سطحی تمیز، شیشه ای و طبیعی داشته باشید.

آیا لمینت ترمیم دارد یا باید ریمو شود؟

زمانی که ناخن بلند می‌شود، قد ناخن را می‌توانید با سر سوهان سمباده ای گرید ۱۸۰ کوتاه کنید و خط رویش مواد را کاملا با سوهان استوانه‌ای سرتیز با دور کم محو کنید و مانیکور روسی را انجام دهید و مانند مراحل اولیه موادگذاری، ناخن ها را با ژل لمینت پوشش دهید و ترمیم لمینت را انجام دهید.

آیا لمینت را بر روی ناخن طبیعی می‌توان انجام داد؟

مواد لمینت برای ناخن های طبیعی ساخته شده و بسیار انعطاف پذیر و بدون آسیب است. اگر قصد دارید بر روی ناخن کاشت، لمینت انجام دهید و می خواهید مواد کاشت ناخن مشتری به مرور تبدیل به لمینت شود، مواد کاشت را کمی با سوهان برقی با سر سوهان استوانه‌ای سر تیز کم حجم کنید تا لایه نازکی از مواد باقی بماند و در ادامه مراحل لمینت را از ابتدا اجرا کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «آموزش لمینت ناخن»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *