نگاه داشتن ناخن

نگاه داشتن ناخن‌های بلند کار آسانی نیست. ابتدا باید به این نکات توجه داشته باشید:

- قابلیت داشتن ناخن‌های محکم و بلند خاصیتی ارثی می‌باشد. اگر مادر یا مادربزرگ شما دارای ناخن‌های شکننده هستند شما می‌توانید به خاطر محکم نبودن ناخن‌های خود آن‌ها را سرزنش کنید.

- مقاوم بودن ناخن‌های شما تا حد زیادی به رژیم غذایی شما وابسته است. مواد پروتئینی و ویتامین‌ها را حتماً در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانید.شما می‌توانید از ابزارهایی برای بهبود رشد و استقامت ناخن‌هایتان استفاده کنید و بتوانید تأثیر عوامل بالا را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید.

مقاوم کننده ناخن:
با توجه به نوع ناخن‌هایتان تقویت کننده مناسب را انتخاب کنید.

ناخن‌های خشک و شکننده:
از محلول مقاوم‌کننده‌ای استفاده کنید حاوی پروتئین باشد. بعضی از این محصولات پروتئینی شامل کولاژن، پروتئین خالص و یا هیدرولیزه هستند. این محصول علاوه بر محافظت از ناخن‌ها و مرطوب نگه داشتن آن‌ها به پوست اطراف ناخن کمک می‌کند که حالت خشک قبلی را نداشته باشند.

ناخن‌های نرم:
اگر دارای ناخن‌های نرم هستید با اطمینان تمام به دنبال محلول مقاوم کننده‌ای باشید که حاوی فرمالدهید است. این ماده مقاوت ناخن‌ها را بسیار بالا می‌برد. توجه داشته باشید که فرمالدهید ماده‌ای حساسیت‌زا است پس قبل از خرید محصول حاوی آن ابتدا آن را تست کرده و از آلرژیک نبودن محصول روی پوستتان اطمینان حاصل کنید.

ناخن‌های نرمال:
این ناخن‌ها نه شکننده هستند نه خشک بلکه تنها از یک اندازه‌ی خاص بلندتر نمی‌شوند. اگر شما دارای چنین مشکلی هستید مقاوم‌کننده‌ای را انتخاب کنید که دارای نایلون فایبر است. روش‌های دیگری نیز برای مراقبت از ناخن‌ها وجود دارد که بتوانید آن‌ها را در اندازه‌های دلخواه نگاه دارید: - دست‌ها و ناخن‌های خود را مرطوب کنید. این عمل احتمال شکستن آن‌ها را پایین می‌آورد. - هنگام استفاده از مواد شوینده از دستکش استفاده کنید. حتی اگر فقط می‌خواهید یک ظرف را بشویید.

آموزش کاشت ناخن - قیمت آموزش کاشت ناخن - هزینه آموزش کاشت ناخن